
Na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej - remis. Jagiellonia Białystok podzieliła się punktami ze Śląskiem Wrocław. Mecz między tymi ekipami zakończył się wynikiem 1:1. Gola dla "Żółto-Czerwonych" strzelił z karnego Marc Gual. Michała Pazdana ukarano czerwoną kartką.

Mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim po raz drugi w tym sezonie jadą do Warszawy na mecz Polskiej Futbol Ligi. 6 maja w sobotę o godzinie 18.00 zagrają z najstarszą drużyną w Polsce - Warsaw Eagles. Dla stołecznej drużyny będzie to 3. sezon w Polskiej Futbol Lidze i o ile w poprzednich sezonach ani razu nie schodzili z boiska zwycięsko, to w tych rozgrywkach dwukrotnie wygrywali i zajmują drugie miejsce w grupie północnej.

To był pełen emocji dzień. W środę (3.05) w Wasilkowie rozegrano 1. rundę Mistrzostw Okręgu Białostockiego w Cross Country.

Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował o śmierci Eugeniusza Bedeniczuka. Był podlaskim lekkoatletą, reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie. Zmarł w wieku 62 lat.

W środę (3.05) w Wasilkowie odbędą się Mistrzostwa Okręgu Białostockiego w Cross Country oraz 3. Piknik MX.

Kibice Jagiellonii bez lęku mogą patrzeć w najbliższą przyszłość swojego klubu. Jaga utrzyma się w ekstraklasie. Pewność daje sobotnie (29.04) zwycięstwo 3:1 z Wartą Poznań, znacznie wyżej notowanym zespołem. Zawodnicy Jagi oddali w całym meczu dwa celne strzały i oba okazały się nie do obrony. Do tego jeszcze mieli szczęście – trzeci gol to samobój.

W Zielonej Górze trwają Mistrzostwa Polski Juniorów w tenisie stołowym. Białostockie juniorki odniosły wielki sukces, zdobywając srebrny medal w grze drużynowej i zostając tym samym Wicemistrzyniami Polski.

"Chcemy iść za ciosem" - przekonuje trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec. Jego ekipa, po pierwszej wygranej na wyjeździe w tym sezonie, zawalczy z Wartą Poznań. Stawką - jak zwykle - jest pewność co do ekstraklasowego bytu "Żółto-Czerwonych".

Natalia Leshchyk, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w gimnastyce artystycznej, zamieszkała w Białymstoku i będzie szkoliła młode zawodniczki z miasta. Od lat pracowała na sukcesy sportowe Białorusi. Jednak po wyborach w 2020 roku musiała uciekać z kraju po tym, gdy opowiedziała się przeciw reżimowi Łukaszenki.

Za nami Mistrzostwa Województwa Podlaskiego we wszystkich kategoriach młodzieżowych. Młodzicy, kadeci i juniorzy zakończyli swoje zmagania 15 kwietnia, a żacy i skrzaci w minioną niedzielę. Zawodnicy UKS Dojlid Białystok zdobyli na nich łącznie aż 38 medali, z czego 13 złotych!

55 punktów zdobytych i 25 straconych to dorobek białostoczan w meczu ze stołeczną drużyną Mets w meczu 3. kolejki Polskiej Futbol Ligi. Co prawda rywale, jako jedyni w tym sezonie, znaleźli sposób na defensywę białostoczan, to mecz toczył się pod dyktando Lowlanders Białystok.

Kolejne sukcesy białostoczan. W trakcie XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym, zapaśnicy KS Wschód Białystok zdobyli indywidualne srebrny i brązowy medal.

Jagiellonia Białystok pokonała 4:2 na wyjeździe Wisłę Płock w meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Hat-trickiem popisał się Marc Gual, czwartego gola dorzucił Jesus Imaz. To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Jagi w bieżących rozgrywkach.

Szczegółowo zaprojektowane i osobiście objeżdżone trasy, zapierające dech w piersiach widoki, profesjonalna organizacja i niezapomniane wrażenia. To będzie nowa jakość w kategorii ultramaratonów kolarskich. Tak zapowiada się Ultra Duch Puszczy.