
Pierwszoligowa drużyna Dojlid Białystok rozegrała dwa ostatnie mecze pierwszej rundy. W sobotę (10.12) dziewczyny pokonały zespół z Luzina 8:2, a wczoraj (11.12) zremisowały z wiceliderem tabeli - MRKsem Gdańsk. Dojlidy zakończyły rundę z bilansem siedmiu zwycięstw i dwóch remisów, dzięki czemu zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Rafał Czuper, zawodnik Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych "START", odebrał dziś (5.12) z rąk prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego gratulacje i nagrodę za wybitne sukcesy sportowe.

W ubiegły weekend w Zielonej Górze odbyło się II Grand Prix Polski w kategorii seniorów. Na turnieju Dojlidy Białystok reprezentowało trzech zawodników i jedna zawodniczka: Tomek Lewandowski, Alan Kulczycki, Kamil Zdzienicki oraz Karolina Hołda. Tomek i Alan wywalczyli brązowe medale, a Kamil i Karolina zakończyli zmagania na miejscu siedemnastym.

Zremisowaliśmy z Meksykiem, wygraliśmy z Arabią Saudyjską, a i tak nie możemy być pewni awansu. Reprezentacja Polski zagra dziś (30.11) z Argentyną o wejście do fazy pucharowej Mistrzostw Świata.

Może styl będzie lepszy. Po remisie z Meksykiem, reprezentacja Polski zmierzy się z Arabią Saudyjską - ekipą, która w poprzedniej kolejce mundialowych gier pokonała faworyzowaną Argentynę.

W zawodach MATSUSHIHA Polish Open udział wzięło przeszło 140 zawodników m.in. z: Polski, Ukrainy, Estonii, Łotwy i Białorusi. Drużyna z Wasilkowa zajęła pierwsze miejsce drużynowo.

To największe zawody strzeleckie w północno-wschodniej Polsce. Po raz 23 Polish Open Kaliber przyciągnie do Białegostoku światowej klasy zawodników. Rywalizować będą medaliści Mistrzostw Świata, Europy oraz medaliści Igrzysk Olimpijskich. W sumie walczyć o samochód - nagrodę główną - będzie 386 strzelców z 9 krajów. Ich zmagania będzie można oglądać również w internecie.

Pora na pierwszy sprawdzian reprezentacji Polski na tegorocznym mundialu. O godz. 17 "Biało-Czerwoni" zmierzą się z Meksykiem. Szansę na występ mają byli piłkarze Jagiellonii Białystok.

SBR Dojlidy Białystok wygrały wczoraj (20.11) na wyjeździe z Energą Manekin Toruń po wyjątkowo zaciętym meczu. To drugie z rzędu zwycięstwo białostockiej drużyny w Lotto Superlidze. Białostoczanie wskoczyli na dwunaste miejsce w tabeli. Do bezpiecznej strefy tracą już tylko 4 punkty.

W miniony piątek (18.11) białostocka superligowa drużyna po raz pierwszy w tym sezonie odniosła zwycięstwo w meczu przed własną publicznością. SBR Dojlidy Białystok pokonały 3:0 zespół AZS Balta Gdańsk dopisując sobie tym samym 3 punkty w tabeli.

Tenisista z regionu, paraolimpijczyk Rafał Czuper otrzymał 30 tys. zł. Nagrodzony został także jego trener Marek Iwanicki. Symboliczne czeki ze wsparciem z budżetu województwa wręczył w czwartek, 17 listopada marszałek Artur Kosicki.

Jutro (18.11) o godzinie 18:00 SBR Dojlidy Białystok podejmą u siebie KS AZS AWFiS Baltę Gdańsk. Mecz transmitowany będzie na żywo w TVP Sport, a białostoccy zawodnicy dołożą wszelkich starań, żeby rozpocząć podróż w górę tabeli.