
W czwartek (25.06) na Placu Ratuszowym w Bielsku Podlaskim można będzie obejrzeć instalację artystyczną "RzeczyViste".

W piątek (26.06) zostanie otwarty pierwszy w Białymstoku i w naszym regionie Starbucks. Powstał w Galerii Jurowiecka. Na pierwszych klientów czekają prezenty - pierwszych 100 gości otrzyma w prezencie kubek wielokrotnego użytku do zakupów.

W terminie od 22 do 29 czerwca na Alei Józefa Piłsudskiego, w rejonie ulicy Kościelnej, w związku z pracami dotyczącymi budowy przejazdu rowerowego mogą wystąpić utrudnienia w ruchu polegające na zawężeniu jezdni.

Piłkarskie święto zawita do Narewki. Już 27 czerwca odbędzie się „Piknik z Jagą”, którego głównym punktem będzie towarzyski mecz pomiędzy Jagiellonia Białystok a reprezentacją Województwa Podlaskiego. Organizatorzy zapowiadają sportowe emocje, spotkania z zawodnikami oraz liczne atrakcje dla całych rodzin.

Uwolniony z białoruskiego więzienia dziennikarz i działacz polonijny Andrzej Poczobut został laureatem Nagrody im. Stefana Mellera. Odebrał ją podczas oficjalnego zakończenia Festiwalu Dyplomatycznego w Białymstoku. Nagroda została wręczona po raz pierwszy, a uroczystość odbyła się na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku.

Dziś jest poniedziałek, 22 czerwca, to 173. dzień roku, do końca którego pozostało 192 dni. Słońce wzeszło o 4:15, zajdzie o 21:01. Dzisiejszy dzień będzie trwał 16 godz. I 46 min przez co jest dłuższy od najkrótszego o 9 godz. i 4 min .Osoby urodzone 22 czerwca są zodiakalnym Rakiem. Imieniny dziś obchodzą Tomasz, Paulina, Inocenty i Jan.

Poznaliśmy laureatów 33. Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku. Wyróżnienia trafiły do aktorki Katarzyny Herman, zespołu Szeptucha, NIE TEATRU oraz Anny Skorko, która od lat przypomina historię białostockich „Fastów”. Uroczysta gala odbyła się podczas Dni Miasta w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Bielsk Podlaski jest o krok bliżej budowy długo oczekiwanego wiaduktu. Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej inwestycji, która ma poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu oraz usprawnić komunikację między częściami miasta rozdzielonymi linią kolejową.

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, to 172. dzień roku, do końca którego pozostało 193 dni. Słońce wzeszło o 4:14, zajdzie o 21:01. Dzień będzie trwał 16 godz. 47 min, to najdłuższy dzień w roku, jest dłuższy od najkrótszego o 9 godz. i 5 min. Imieniny obchodzą dziś: Alojzy, Alicja oraz Marta i Rajmund. Osoby urodzone 21 czerwca są zodiakalnymi Bliźniętami.

Ogród Pałacu Branickich w Białymstoku wypełnił się dziś zielenią, aromatami regionalnych potraw i pozytywną energią. 21. edycja Podlaskiego Śniadania Mistrzów odbyła się pod hasłem „Grasz w zielone?”, przyciągając tłumy mieszkańców oraz odwiedzających miasto turystów. Nie zabrakło kulinarnych atrakcji, muzyki na żywo, aktywności sportowych i rodzinnej atmosfery.

Dziś jest sobota, 20 czerwca, to 172. dzień roku, do końca którego pozostało 194 dni. Słońce wzeszło o 4:14, zajdzie o 21:01. Dzień ma trwać 16 godz. 47 min, dzień będzie krótszy od najdłuższego o niecałą minutę i dłuższy od najkrótszego o 9 godz. i 4 min. Znak zodiaku urodzonych 20 czerwca to Bliźnięta. Imieniny dziś obchodzą: Bożena, Bogumiła, Franciszek, Hektor i Jan.

Przed wakacjami lekarze z Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku apelują do rodziców o szczególną ostrożność. Monety, baterie, magnesy czy elementy zabawek mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia dziecka, jeśli zostaną połknięte.

W sobotę 20 czerwca startuje letni nabór wniosków na Podlaski Bon Turystyczny. W puli jest 900 tys. zł.

Jest przetarg na wykonanie siedziby Galerii Białostockiego Sportu na Stadionie Miejskim. Wybrany wykonawca w ciągu ośmiu miesięcy przygotuje miejsce pod oddział Muzeum Wojska, który będzie dokumentował „sportowe dziedzictwo miasta”.

Mieszkańcy Supraśla oraz części gminy muszą liczyć się z utrudnieniami. Po wykryciu bakterii z grupy coli w sieci wodociągowej Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał komunikat o braku przydatności wody do spożycia. Trwają działania mające na celu przywrócenie odpowiedniej jakości wody.

Czy jedno popołudnie może połączyć sąsiadów? Uczestnicy pikniku sąsiedzkiego "Dywan Przyjaźni" chcą sprawdzić, czy wspólne tworzenie, rozmowy i dobra zabawa mogą stać się początkiem nowych relacji między mieszkańcami. Wydarzenie odbędzie się w piątek 26 czerwca w amfiteatrze przy ul. Upalnej.