
Poznaliśmy laureatów 33. Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku. Wyróżnienia trafiły do aktorki Katarzyny Herman, zespołu Szeptucha, NIE TEATRU oraz Anny Skorko, która od lat przypomina historię białostockich „Fastów”. Uroczysta gala odbyła się podczas Dni Miasta w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Ośmioro aktorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku zostało uhonorowanych prestiżowymi odznaczeniami państwowymi: Brązowymi Medalami „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Odznakami Honorowymi „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Prezydent Białegostoku wręczył sportowcom i ich trenerom doroczne nagrody za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym w 2024 roku. Pula nagród dla 17 docenionych wyniosła 135 tys. zł.

Jej marka MO.YA fashion istnieje na polskim rynku od 2012 roku. Basia Piekut słynie z zamiłowania do luksusowego krawiectwa, a jej suknie wieczorowe i ślubne od lat robią furorę w kraju. Teraz na gali Polskiej Akademii Mody w Concordia Design w Poznaniu została wyróżniona za całokształt twórczości zdobywając pierwsze miejsce w rankingu Polskich Projektantów Mody 2024 oraz uhonorowana statuetką Super Złotej Pętelki 2024, która jest najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez Polską Akademię Mody.

Trzynaście osób i jedna organizacja otrzymały Honorowe Wyróżnienie Prezydenta Miasta Białegostoku „Urbi Meritus – Zasłużony Miastu”. Prezydent Tadeusz Truskolaski podczas sobotniej (22 czerwca) gali zorganizowanej w ramach Dni Miasta wręczył medale tym, którzy szczególnie przysłużyli się rozwojowi i promocji Białegostoku.

Zakończyła się gala finałowa Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Prezydent Białegostoku wręczył laureatom tytuły "Wspaniałej" i "Wspaniałego". To młodzi białostoczanie bezinteresownie angażujący się w pomaganie innym.

Gmina Wasilków jako jedyna otrzymała aż trzy nagrody w prestiżowym rankingu Dziennika Gazety Prawnej. Kongres "Perły Samorządu 2022" w Gdyni połączony z ogłoszeniem wyników jubileuszowego 10. rankingu gmin zakończył się wielkim sukcesem samorządu Wasilkowa.

Poznaliśmy wyniki 10. edycji rankingu Perły Samorządu. Białystok i prezydent Tadeusz Truskolaski otrzymali wyróżnienia, zaś Wasilków może pochwalić się zajęciem 2. miejsce w kategorii: najlepszy samorząd gmin miejsko-wiejskich.

Znane i lubiane utwory patriotyczne zabrzmiały w środowy (10.11) wieczór, w „Spodkach” w ramach koncertu Podlaskiego Instytutu Kultury (PIK). Muzyczne spotkanie zainaugurował marszałek Artur Kosicki, wręczając pięciu osobom Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego.

To ogromne wyróżnienie. Aleksandra Sadokierska, Aneta Gałaburda i Joanna Sikora otrzymały nagrody za ich audycje i reportaże. Doceniono je podczas gali finałowej V edycji Festiwalu Wrażliwego w Gdyni.