Białystok nagrodził ludzi kultury. Katarzyna Herman, Szeptucha i NIE TEATR wśród laureatów

Poznaliśmy laureatów 33. Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku. Wyróżnienia trafiły do aktorki Katarzyny Herman, zespołu Szeptucha, NIE TEATRU oraz Anny Skorko, która od lat przypomina historię białostockich „Fastów”. Uroczysta gala odbyła się podczas Dni Miasta w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

[fot. Dawid Gromadzki/UM Białystok]

[fot. Dawid Gromadzki/UM Białystok]

Twórcy, animatorzy kultury i osoby od lat zaangażowane w rozwój życia artystycznego miasta zostali uhonorowani podczas gali 33. Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku. Wydarzenie odbyło się w Operze i Filharmonii Podlaskiej w ramach obchodów Dni Miasta Białegostoku.

W gronie laureatów znaleźli się aktorka Katarzyna Herman, zespół Szeptucha, NIE TEATR oraz Anna Skorko – prezes Fundacji DOM i inicjatorka projektów przypominających historię Białostockich Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Fasty”.

Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku jest przyznawana od 1993 roku osobom i instytucjom, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju kultury oraz promocji miasta. Tegoroczni laureaci reprezentują różne dziedziny działalności artystycznej i społecznej, pokazując bogactwo białostockiego środowiska kulturalnego.

Uroczystą galę zwieńczył koncert Ani Dąbrowskiej. Wydarzenie było jednym z najważniejszych punktów tegorocznych obchodów Dni Miasta Białegostoku.

Laureatom gratulowali przedstawiciele władz miasta oraz licznie zgromadzona publiczność.

Zobacz również