Wakacyjne wyjazdy to dobry moment, by przypomnieć sobie o zdrowiu. We wtorek, 23 czerwca, na dworcu PKP w Białymstoku odbędzie się akcja „Podróż: Zdrowie”, której celem jest promocja profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców i podróżnych.
W godzinach 10.00–12.00 uczestnicy będą mogli m.in. zmierzyć ciśnienie tętnicze, sprawdzić poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu, ocenić skład i kondycję organizmu oraz zbadać wzrok. Organizatorzy przygotowali także warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Akcja ma zachęcić do regularnej kontroli stanu zdrowia i przypomnieć, że bezpieczeństwo oraz dobra kondycja są równie ważne jak cel podróży. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

