
252 wydarzenia, ponad 68 tys. odbiorców, trzy premiery – w tym światowa premiera włoskiej wersji „Halki” Stanisława Moniuszki – oraz nowe międzynarodowe partnerstwa. Opera i Filharmonia Podlaska podsumowała sezon artystyczny 2025/2026, który, jak podkreśla dyrektor prof. Violetta Bielecka, należał do najbardziej intensywnych i różnorodnych w ostatnich latach.

Piłkarze Jagiellonii Białystok, przedstawiciele sztabu szkoleniowego, samorządowcy oraz podlascy przedsiębiorcy spotkali się podczas Gali Jagiellońskiej i Podlaskiego Klubu Biznesu w Hotelu Gołębiewski. Wydarzenie było okazją do podsumowania sezonu, podziękowań dla sponsorów i partnerów oraz rozmów o przyszłości klubu i współpracy biznesowej.

Sezon 2023/2024 był historyczny dla Żółto-Czerwonych, spełniło się największe marzenie kibiców – pierwsze w 104-letniej historii klubu Mistrzostwo Polski. Przed pierwszym, po przerwie, treningiem symboliczny czek na kwotę 1 000 000 zł oraz przyznaną przez zarząd Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego przedstawicielom klubu wręczyli marszałek Łukasz Prokorym oraz wicemarszałek Marek Malinowski.

Teatr Dramatyczny podsumował sezon artystyczny 2022/2023. - Nie zwalniamy tempa i pełną parą przygotowujemy się do przyszłego sezonu - mówił podczas dzisiejszej (22 czerwca) konferencji prasowej Piotr Półtorak dyrektor instytucji.

Sześć premier, 302 spektakle i ponad 63 tysiące widzów to liczbowe podsumowanie sezonu artystycznego Teatru Dramatycznego w Białymstoku. O nadchodzącym sezonie już dziś mówi Piotr Półtorak - dyrektor teatru.

- Było kilka takich sytuacji, z których nie jestem zadowolony, zarówno przy doborze personaliów, jak i konkretnie odnoszących się do mojej osoby. W kilku sytuacjach powinienem był być bardziej stanowczy podczas egzekwowania swoich decyzji. Po analizie mam trochę pretensji do siebie - mówi Ireneusz Mamrot, trener Jagiellonii Białystok, z którym podsumowaliśmy sezon 2018/2019.

Spektaklami "Sąsiedzi" oraz "Zapiski oficera Armii Czerwonej" Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zakończył się sezon artystyczny 2016/2017. W tym czasie 331 spektakli obejrzało ponad 35,5 tys. widzów.