Piątek, 26 czerwca, był dla tysięcy uczniów z województwa podlaskiego dniem długo wyczekiwanym. W szkołach odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2025/2026, podczas których wręczono świadectwa, nagrody oraz podziękowano nauczycielom i pracownikom oświaty za kolejny rok wspólnej pracy.
Teraz przed uczniami ponad dwa miesiące wakacyjnej przerwy. To czas odpoczynku od szkolnych obowiązków, rodzinnych wyjazdów, spotkań z przyjaciółmi oraz rozwijania pasji. Wielu młodych mieszkańców regionu wybierze letni wypoczynek nad jeziorami, w górach czy na obozach i koloniach.
Z okazji zakończenia roku szkolnego życzenia przekazało Kuratorium Oświaty w Białymstoku.
– Przed uczniami ponad dwa miesiące wakacji – czasu odpoczynku, spotkań z przyjaciółmi, podróży, odkrywania nowych miejsc i przeżywania niezapomnianych przygód. Niech te wakacje będą pełne radości, uśmiechu i pięknych wspomnień. Korzystajcie z letnich dni, rozwijajcie swoje pasje, odpoczywajcie i wracajcie we wrześniu z nową energią oraz głowami pełnymi dobrych doświadczeń – czytamy w opublikowanym komunikacie.
Rok szkolny 2025/2026 zakończyło około 200 tysięcy uczniów z województwa podlaskiego. O ich edukację przez cały rok dbało ponad 21 tysięcy nauczycieli.

