Szkolne dzwonki umilkły. Rozpoczęły się wakacje 2026

Zakończył się rok szkolny 2025/2026. W piątek uczniowie w całym województwie podlaskim odebrali świadectwa i oficjalnie rozpoczęli wakacje. Przed nimi ponad dwa miesiące odpoczynku, podróży i letnich przygód. Z tej okazji Kuratorium Oświaty w Białymstoku skierowało do społeczności szkolnej życzenia bezpiecznego i radosnego lata.

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku [fot. Kuratorium Oświaty w Białymstoku/Facebook]

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku [fot. Kuratorium Oświaty w Białymstoku/Facebook]

Piątek, 26 czerwca, był dla tysięcy uczniów z województwa podlaskiego dniem długo wyczekiwanym. W szkołach odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2025/2026, podczas których wręczono świadectwa, nagrody oraz podziękowano nauczycielom i pracownikom oświaty za kolejny rok wspólnej pracy.

Teraz przed uczniami ponad dwa miesiące wakacyjnej przerwy. To czas odpoczynku od szkolnych obowiązków, rodzinnych wyjazdów, spotkań z przyjaciółmi oraz rozwijania pasji. Wielu młodych mieszkańców regionu wybierze letni wypoczynek nad jeziorami, w górach czy na obozach i koloniach.

Z okazji zakończenia roku szkolnego życzenia przekazało Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

– Przed uczniami ponad dwa miesiące wakacji – czasu odpoczynku, spotkań z przyjaciółmi, podróży, odkrywania nowych miejsc i przeżywania niezapomnianych przygód. Niech te wakacje będą pełne radości, uśmiechu i pięknych wspomnień. Korzystajcie z letnich dni, rozwijajcie swoje pasje, odpoczywajcie i wracajcie we wrześniu z nową energią oraz głowami pełnymi dobrych doświadczeń – czytamy w opublikowanym komunikacie.

Rok szkolny 2025/2026 zakończyło około 200 tysięcy uczniów z województwa podlaskiego. O ich edukację przez cały rok dbało ponad 21 tysięcy nauczycieli.

Zobacz również