
Hasło tegorocznej edycji Barokowych Ogrodów Sztuki organizowanych przez Dom Kultury „Śródmieście” to „Rajski Ogród”. W dniach 12-14 czerwca można więc spodziewać się niebiańskich atrakcji rodem z Edenu. Uczestnicy będą wybierać spośród propozycji takich, jak koncerty, wystawy, wykłady, spacery tematyczne czy warsztaty. Odbędzie się też „Barokowy Piknik Kostiumowy” w Ogrodzie Pałacu Branickich.

V Festiwal Barokowe Ogrody Sztuki rozpoczyna się już za kilka dni - 17 czerwca.

Muzyka barokowa w pięknych wnętrzach Auli Magna Pałacu Branickich brzmi autentycznie. Publiczność ma wrażenie, że w magiczny sposób przenosi się do czasów Izabeli i Jana Klemensa Branickich.