Nadinsp. Kamil Borkowski pełnił służbę na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku od 11 stycznia 2024 roku. Wcześniej - od 2000 roku pełnił służbę w Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji, a następnie w Centralnym Biurze Śledczym Policji i na stanowisku zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu.
Jak czytamy w komunikacie na stronie internetowej podlaskiej policji, „w czasie wykonywania obowiązków na stanowisku komendanta wojewódzkiego, województwo podlaskie było jednym z najbezpieczniejszych województw w Polsce, notując najmniejszą liczbę przestępstw kryminalnych w 2024 roku i najmniejszą liczbę ofiar śmiertelnych wypadków w kraju, a jednocześnie najlepszą wykrywalność przestępstw ogółem w 2025 roku”.
Nadinsp. Kamil Borkowski żegnając się podkreślił, że miarą sukcesów garnizonu i bezpieczeństwa Podlasian jest ciężka praca, jaką każdego dnia wykonują wszyscy podlascy policjanci stojący na straży bezpieczeństwa. Z rąk zaproszonych gości nadinsp. Kamil Borkowski odebrał podziękowania za służbę w garnizonie podlaskim.
Źródło: podlaska policja

