Instalacja artystyczna Muzeum Pamięci Sybiru. Można ją oglądać jeden dzień

W czwartek (25.06) na Placu Ratuszowym w Bielsku Podlaskim można będzie obejrzeć instalację artystyczną "RzeczyViste".

[fot. Muzeum Pamięci Sybiru]

[fot. Muzeum Pamięci Sybiru]

"RzeczyViste" są metaforą otwartej walizki, pełnej przedmiotów podobnych do tych, które deportowani zabierali ze sobą na Sybir. Każdy z nich niesie historię konkretnej osoby: jej imię, wiek i miejsce zesłania. Instalację przygotowali Karolina Mosiej-Zambrano i Paweł Kalisz z Muzeum Pamięci Sybiru.

Instalacja przypomina o losach obywateli Polski deportowanych w głąb Związku Sowieckiego w latach 1940–1941.

Zatrzymajcie się na chwilę, spójrzcie pod nogi i przyjrzyjcie się uważnie małym przedmiotom leżącym na ziemi - każdy z nich prowadzi do historii konkretnej osoby deportowanej na Sybir.

Instalacja będzie dostępna w godz. 10.00-15.00 od strony ul. A. Mickiewicza. 

Zobacz również