Gmina Grabówka: woda jest niezdatna do spożycia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformował, że w wodzie z wodociągu Grabówka zaopatrującego miejscowości: Grabówka, Henrykowo, Sobolewo, Zaścianki, Sowlany stwierdzono ponadnormatywną liczbę Enterokoków kałowych.

[fot. Krzysztof Zdanuczyk/PUW]

[fot. Krzysztof Zdanuczyk/PUW]

W związku z tym woda nie nadaje się do spożycia - nie można jej pić, nie nadaje się również do kapieli. Może być używana do spłukiwania toalet.

Woda przeznaczona do spożycia będzie wydawana mieszkańcom w kilku punktach: przy sklepie spożywczym w Sobolewie przy ul. Szosa Baranowicka (obok ronda), a także przy Gminnych Pracowniach Edukacyjno-Kulturalnych, czyli w Świetlicach Wiejskich - w Sowlanach i w Henrykowie.

Trwają działania naprawcze mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 07.12.2017 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294) w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Zobacz również