FOTO. Starbucks otwarty. To pierwsza kawiarnia sieci w Białymstoku

Kolejka przed wejściem, tort i kubki w prezencie, przecięcie wstęgi. Tak wyglądało piątkowe (26.06) otwarcie kawiarni Starbucks w Białymstoku. Pierwszy lokal sieci w stolicy Podlaskiego i całym regionie powstał w Galerii Jurowiecka.

Otwarcie kawiarni Starbucks [fot. Anna Dycha/Bia24]

Otwarcie kawiarni Starbucks [fot. Anna Dycha/Bia24]

Kawiarnia Starbucks mieści się na parterze Galerii Jurowiecka – od głównego wejścia po lewej stronie.

"Starbucks nareszcie jest!"

– Cztery lata temu przyejchałam do znajomych, mieszkałam w hotelu obok i zachciało mi się dobrej kawy i zastanawiałam się: "Jak to jest, że nas tu nie ma?". Poczytaliśmy trochę w internecie i faktycznie ludzie pisali o tym, że brakuje im Starbucksa w Białymstoku – wspomina Joanna Kozik, District Manager regionu Warszawa 1. 

Kawiarnie były otwierane w innych miastach, ale Białystok wciąż bardzo kusił. Rozmowy z Galerią Jurowiecka rozpoczęły się 3 lata temu. Wreszcie plany udało się zrealizować. Galeria przy ul. Jurowieckiej wpisuje się w charakter marki, przewija się tu dużo młodych ludzi i jest zlokalizowana w centrum miasta. 

– Mam nadzieję, że wszyscy, którzy spędzają tutaj czas znajdą u nas trochę cienia, trochę dobrych napojów i fajną atmosferę – podkreśla Joanna Kozik.

Kolejka i prezenty dla gości

Kolejka pod białostockim Starbucksem ustawiła się już o godz. 7 rano – otwarcie zaplanowano na godz. 10.00. Było przecięcie wstęgi i upragnione kubki dla pierwszych gości. 

Data 26 czerwca nie jest przypadkowa. Sieć celowała w zakończenie roku szkolnego tak, by kawiarnię odwiedzili młodzi ludzie i właśnie w niej świętowali koniec roku i początek wakacji. 

Na klientów czekały prezenty – pierwszych 100 gości otrzymało w prezencie kubek wielokrotnego użytku do zakupów, tort, słodkości i pierniczki z logo sieci.

Kawę parzą tu znakomici bariści. Rekrutacja na to stanowisko cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zgłosiło się aż 1300 osób! Wybrano z nich 15 najlepszych. 

"Jesteśmy w fazie banana"

Jak wygląda menu kawiarni?

– Obecnie jesteśmy w fazie banana – odpowiada ze śmiechem Joanna Kozik. – Moim faworytem jest matcha bananowa. Menu jest takie same jak w całej Polsce tak, by każdy spróbował naszych smaków. 

W lokalach amerykańskiej sieci można napić się nie tylko klasycznego espresso czy cappuccino, ale też kaw z syropami smakowymi i kilkoma rodzajami mleka, czekolad i herbat. W menu znajdują się także ciasta, muffiny, kanapki na gorąco oraz sałatki. 

Białostocka kawiarnia jest 96. lokalem w kraju. Pierwszy Starbucks powstał 17 lat temu na warszawskim Nowym Świecie. 

Galeria

Zobacz również