Restauracja Kawelin

ul. Legionowa 10, 15-099 Białystok

85 740 99 02

www.kawelin.pl

PN - CZW: 13.00 - 23.00, PT, SOB: 13.00 - 2.00, NIEDZ: 13.00 - 22.00

Z jednej strony jest to restauracja hotelowa, z drugiej - miejsce otwarte na miasto, gdzie można wpaść na filiżankę kawy, spotkać się ze znajomymi, urządzić uroczysty rodzinny obiad, zorganizować konferencję.

Restauracja, w której znajduje się łącznie 270 miejsc, podzielona jest na cztery strefy o zróżnicowanym charakterze i nieco innym wystroju, choć w podobnych tonacjach kolorystycznych.

Parter pełni funkcję kawiarni/pubu. Przy wysokich stolikach i krzesłach wzdłuż szklanej ściany z widokiem na Aleję Bluesa można napić się kawy, spotkać na piwo. Sala nawiązuje nieco do stylu starych browarów, na ścianach są imitacje beczek, gdzieniegdzie okładzina ścienna naśladująca czerwoną cegłę. Na każdym poziomie mamy sufity z surowego betonu, bez upiększeń, w industrialnym klimacie. Nad barem wiszą lampy z ciężarkami przypominające te z przedwojennych dworców i fabryk. W tej sali na ścianach zobaczyć można fotografie pułkownika i zasłużonego dla Białegostoku działacza sportowego.

Schodząc lekko w dół, mamy salkę bardziej kameralną, z miękkimi kanapami w kolorze pomarańczowym, a idąc w górę po schodach - salę "Planty", czyli główna sala restauracyjna. Tu mamy już solidne owalne stoły z krzesłami. Pod sufitem drewniane belki, a na ścianach fototapety inspirowane architekturą. Jeśli z drzew opadną liście, z tej sali z pewnością widać będzie pomnik psa Kawelina.

Wyżej mamy bardziej kameralną przestrzeń na sali "Antresola". Tu widać cały dół z góry. Usiąść można przy mniejszych, czteroosobowych stolikach, na pomarańczowych skóropodobnych fotelach. W tej sali na ścianach pojawiły się zdjęcia z festiwalu Pozytywne Wibracje autorstwa Artura Radeckiego. Na samym końcu jest jeszcze jedno pomieszczenie, miejsce, w którym można urządzić zamknięte spotkanie biznesowe przy lunchu, minikonferencję.

Gościmy tu wszystkich, którzy cenią sobie kuchnię polską i wyrafinowane smaki.

Szef Kuchni z pasją kreuje dania na bazie regionalnych produktów harmonijnie łączonych z nowoczesnymi trendami kulinarnymi. Każdy Gość może spodziewać się więc miłego zaskoczenia nowym wymiarem smaku?

 

Dlaczego Kawelin?

- w dużej przestrzeni zawsze znajdziesz miejsce na Twoją okazję - przestronna sala Barowa na spotkania ze znajomymi przy piwie i lunche,

- sala Planty - elegancja na randkę, czy rodzinny obiad,

- zamknięta sala Antresola na ważne spotkanie biznesowe lub wygodne skórzane sofy sali Muzycznej

- kuchnia sprawdzona i chwalona przez Prezydentów

- codzienne promocje zestawów na lunch

 

Rezerwacja stolików:

tel. 85 740 99 02

Galeria